افتتاح متمرکز ۴ طرح راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی

افتتاح متمرکز ۴ طرح

همزمان با افتتاح ۱۰۹ طرح در قالب “یادگار ابراهیم” صورت گرفت؛

افتتاح متمرکز ۴ طرح راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی به ارزش ۴۱۰۰ میلیارد تومان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: با حضور دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهوری اسلامی ایران، استاندار خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه در استان و برخی اعضای هیات دولت، ۲۱ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز در قالب چهار طرح تحولی و با ارزش ۴۱۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، جعفر شهامت در مراسمی که با توجه به عدم انجام سفر دوم دولت به خراسان رضوی بدلیل شهادت ریاست جمهور و در تداوم خدمت به مردم عزیز استان و زائرین بارگاه ملکوتی امام رئوف برگزار گردید، استاندار خراسان رضوی به بهره برداری از ۱۰۹ طرح شاخص در دولت سیزدهم از جمله اجرای ۱۷۰۰کیلومتر روکش آسفالت محورهای سطح استان طی دوره سه ساله با توجه به نیازهای زائرین اشاره نمود.

وی با اشاره به کارنامه دولت سیزدهم در بخش راه و حمل و نقل جاده ای استان خاطر نشان ساخت: روکش آسفالت ۱۷۰۰ کیلومتر با تناژ یک میلیون و ۱۹۹ هزار تن آسفالت در مدت ۳ سال به ارزش بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومان یکی از فعالیت های بزرگی بود که با توجه به شرایط راههای استان با حمایت ویژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام گرفت و با عملکرد ۸ ساله قبل از آن برابری میکند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از ایمن سازی ۵۲ نقطه حادثه خیز جاده ای از مجموع ۷۴ نقطه به ارزش ۲۹۰۰ میلیارد ریال نیز خبر داد و گفت: عملکرد ۳.۵ برابری دولت سیزدهم نسبت به دولت های قبلی در این بخش چشم گیر است.

شهامت از صدور ۶۸ موافقت اصولی و افتتاح ۱۴ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی به ارزش ۲۸۰۰ میلیارد ریال از ابتدای دولت سیزدهم خبر داد و خاطر نشان ساخت: افزایش تعداد مجتمع های فعال طی دولت مردمی با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی از ۴۵ به ۶۵ باب مجتمع با هدف تقویت خدمات رسانی به زائرین بارگاه امام رضا(ع) با بهره برداری از ۷ مجتمع جدید در کریدورهای منتهی به مشهد مقدس صورت گرفت.

وی احداث ۳۰۷ کیلومتر راه روستایی با تمرکز بر روستاهای مناطق محروم و اجرای طرح جامع پایانه مرزی دوغارون پس از یک دهه توقف را نیز از دیگر دستاوردهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در مدت یاد شده دانست و تصریح کرد: این پروژه در حال حاضر با پیشرفت ۵۵ درصدی در حال اجرا است.

شهامت در ادامه از رشد ۵۸ درصدی تردد کامیون ها در پایانه های مرزی استان در نتیجه گشایش ترانزیت به آسیای میانه و افغانستان خبر داد و افزود: رشد ۱۲۲ درصدی را در تناژ ترانزیت خروجی کالا از پایانه های مرزی به آسیای میانه در این دوره ایجاد شده که از نتایج دیپلماسی اقتصادی موفق دولت مردمی میباشد.

منبع: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *